Wybierz język

Polish English German Italian

Logowanie

Logo
Designed by: ScobelDesign
ScobelDesign

OGŁOSZENIA PARAFIALNE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 30 czerwca 2019 07:20

13 NIEDZIELA ZWYKŁA

30 czerwca 2019 r.

1. Dzisiaj Msze św. według stałego porządku, po południu o godz. 16.30 ostatnie nabożeństwo czerwcowe. Od przyszłej niedzieli porządek czasu wakacyjnego, czyli nie ma Mszy św. o godz. 10.00. Pozostałe Msze św. bez zmian. W nowym tygodniu Msze św. rano o godz. 7.00 (tylko w sobotę o godz. 8.00) i wieczorem o godz. 18.30. W sobotę wieczorem o godz. 21.00 - Apel Jasnogórski na zewnątrz kościoła.

2. W najbliższą środę o godz. 18.30 Msza św. zbiorowa za zmarłych i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w czwartek ? o godz. 18.00 - Godzinki do Miłosierdzia Bożego i Msza św. o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. W I piątek lipca, od godz. 8.00 rozpoczynamy objazd chorych. Odwiedzimy tych, którzy są zgłoszeni na stałe, ale można zgłosić nowych chorych, do środy włącznie. Msza św. dla dzieci o godz. 16.30. Po tej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Prosimy o prowadzenie I Różę Żywego Różańca. Na zakończenie adoracji nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i Msza św. wieczorna.

4. Spowiedź dla dzieci w piątek o godz. 15.45, a dla starszych przed ranną i wieczorną Mszą św. a w soboty od godz. 18.00.

5. Najbliższa sobota to pierwsza sobota miesiąca i nabożeństwo fatimskie: różaniec o godz. 7.30. Msza św. i medytacja przed Najświętszym Sakramentem.

6. W poniedziałek ? 8 lipca br. około godz. 13.30 będziemy gościć Pielgrzymów 3 Grupy Pieszej Pielgrzymki Poznańskiej na Jasną Górę. Prosimy o zabranie pielgrzymów do swoich domów na południowy posiłek. Będzie ich około 65 osób.

7. Koźmińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę - Grupa Czerwona wyruszy 7 sierpnia br. Zapisy przyjmowane są w zakrystii kościoła św. Stanisława.

8. Sakrament chrztu w sobotę - 13 lipca br. podczas wieczornej Mszy św. o godz. 18.30. Przygotowanie dla rodziców i chrzestnych w piątek ? 12 lipca po wieczornej Mszy św.

9. Biuro parafialne w nowym tygodniu będzie czynne w środę od godz. 10.00 - 11.30 i od 16.00 - 17.00. Pilne sprawy można załatwiać także zaraz po wieczornych Mszach św. na probostwie. Są nowe Opiekuny a w nich miedzy innym zmiany personalne w naszej diecezji.

10. Uroczyście przeżywaliśmy Boże Ciało i całą Oktawę a także Uroczystość Serca Pana Jezusa z Wielką Procesją na Nowy Rynek. Poszczególne wioski uczestniczyły w Oktawie Bożego Ciała. Jesteśmy wdzięczni wszystkim za udział w procesjach, a szczególne podziękowanie kierujemy do tych, którzy nosili baldachim, feretrony, sztandary, dziewczynkom sypiącym kwiatki. S. Dominice dziękujemy za czuwanie przy dzieciach i pozostałym Siostrom za ich pomoc. Za śpiewy przy ołtarzach w Boże Ciało ? Zespołowi prowadzonemu przez Ks. Łukasza, p. Organistce i orkiestrze, która uczestniczyła w procesji na Nowy Rynek. Dziękujemy także tym rodzinom, a także p. Jarkowi - kościelnemu, p. Janinie i lektorom, którzy zechcieli pomóc, przy budowaniu ołtarzy, czy to na Starym Rynku, czy przy kościele na zakończenie Oktawy. Mieszkańcom Nowego Rynku i przyległych ulic za ich piękne zaangażowanie i przygotowanie ołtarza Serca Pana Jezusa. Nad porządkiem czuwała policja i straż im też należy się podziękowanie, p. Wydubie i obsłudze za nagłośnienie. Wdzięczni jesteśmy tym osobom, które troszczyły się o intencje na poszczególne dni Oktawy. Handlowcom z Koźmina, którzy jak co roku na zakończenie oktawy zamawiają Msze św. i złożyli dar ? obrus maryjny. Dzięki pomocy tak wielu godnie i uroczyście przeżyliśmy ten czas. Bóg zapłać.

11. Od 1 lipca br. zmiany w naszej parafii, dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.00 żegnamy Ks. Łukasza Chudzińskiego, który został powołany na wikariusza do Odolanowa, w miejsce Ks. Łukasza przychodzi do naszej parafii Ks. Mateusz Setecki z Ostrowa, wraca także do nas, już nam znany Ks. Bartosz Ignaszewski ? dotychczasowy kapelan szpitala i zgodnie z nowym dekretem, wikariusz naszej parafii.

Ks. Łukaszowi wyrażam szczerą wdzięczność za czteroletnią posługę w naszej parafii, swoją sumienną pracą zasłużył na naszą wdzięczność, szczególną troską otoczył młodzież, zespół muzyczny z którym ubogacił naszą parafię pięknym śpiewem, troszczył się o ministrantów i fachowe przygotowanie liturgii. Miał wiele bardzo dobrych inicjatyw, będzie go nam brakować. Życzymy mu, aby w nowej parafii doznał wiele życzliwości i wszelkiego dobra, aby mógł innych ubogacać swoim kapłaństwem i prowadzić do Chrystusa. Myślę, że trochę serca, a także trudu w naszej parafii zostawił, niech mu Pan wynagrodzi, wspierajmy go także naszą modlitwą, bo taka świadomość, że ktoś się modli, że pamięta - kapłanowi jest bardzo potrzebna.

Koźmin Wlkp., dnia 29 czerwca 2019 r .

Ks. Proboszcz Zygmunt Lewandowski

 

 

Opiekun

Opiekun - Dwutygodnik Diecezji Kaliskiej

Radio Rodzina

Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej

Facebook Like

Najnowsze

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

  II NIEDZIELA ZWYKŁA 17 stycznia 2021 r. 1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako XXIV Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce. Msze św....


Więcej

INTENCJE MSZALNE

  I N T E N C J E M S Z A L N E Poniedziałek - 18.01.2021 7.00...


Więcej

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 10 stycznia 2021 r. 1. W niedzielę Chrztu Pańskiego w liturgii kończy się okres Bożego Narodzenia. Od poniedziałku rozpoczynamy...


Więcej
012

Msze Święte

Niedziele i święta 

7.00, 9.00, 10.00, 11.15, 17.00

W tygodniu

7.00, 18.30

Kaplica Szpitalna

Sobota 16.00Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information