Wybierz język

Polish English German Italian

Logowanie

Logo
Designed by: ScobelDesign
ScobelDesign

OGŁOSZENIA PARAFIALNE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 03 czerwca 2023 21:09

NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

4 czerwca 2023 r.

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy uroczystość Najświętszej Trójcy. Msze św. w naszym kościele według stałego porządku. Dodatkowa Msza św. o godz. 16.00 w kościele św. Trójcy na cmentarzu.

2. Nabożeństwa czerwcowe do Serca Pana Jezusa będą odprawiane w ciągu tygodnia po Mszach św. wieczornych, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00, w czasie Oktawy w łączności z procesjami.

3. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi ChrystusaBoże Ciało w najbliższy czwartek. Msze św. będą o godz. 7.00, 8.00 i 17.00. Procesja wyruszy z kościoła św. Stanisława do czterech ołtarzy i pójdzie ulicami: Klasztorną, Staszica na Stary Rynek i ul. Farną i zakończy się Mszą św. koncelebrowaną w kościele farnym. Prosimy poczty sztandarowe, dzieci komunijne w swoich białych strojach, dziewczynki do sypania kwiatków, ministrantów. Prosimy o zgłoszenie się pań, które podjęłyby opiekę nad dziewczynkami sypiącymi kwiatki. Nasza parafia ustawia dwa ołtarze: 1 przy pomniku Powstańców, 2 na Starym Rynku.

4. W Oktawie procesje wokół kościoła po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00 i obsługują poszczególne wioski: już w środę mieszkańcy Orli, w piątek mieszkańcy Lipowca, w sobotę Czarnego Sadu, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 procesję obsługuje Staniew, w następny poniedziałek Cegielnia, Mogiłka i Klatka, we wtorek Tatary, w środę Dębiogóra i Psie Pole. Na zakończenie Oktawy procesja do 4 ołtarzy wokół kościoła, obsługuje miasto. Prosimy jak co roku o ustawienie ołtarzy. Już tradycyjnie wioski i miasto na swój dzień zamawiają intencję mszalną.

5. W sobotę, w Oktawie Bożego Ciała (10.06.br.) o godz. 11.00 Msza św. dla chorych i udzielenie sakramentu chorych, okazja do spowiedzi od godz. 10.30, po Mszy św. spotkanie przy kawie na salce parafialnej. Zapraszamy chorych i w podeszłym wieku, a także tych, którzy pomagają chorym.

6. W dzisiejszą niedzielę, na prośbę Księdza Biskupa, można wesprzeć budowę kościołów w diecezji, składając ofiarę do skarbon. Następna niedziela jest dniem pomocy dla naszego kościoła. Za wszelkie ofiary składane na renowację ołtarza Matki Bożej jesteśmy wdzięczni. Intensywne prace przy tym ołtarzu będą kontynuowane w lipcu i sierpniu. Dziękujemy też ofiarodawcy za nowe zawiasy do drzwi w nawie kościoła i panu, który je zamontował.

7. Biuro parafialne w najbliższą środę czynne tylko od godz. 8.30 do 10.00, po południu nieczynne. Mamy do rozprowadzenia nowy numer Opiekuna, a w nim pieśni na oktawę Bożego Ciała.

Koźmin Wlkp. 3.06.2023 r.

Ks. Proboszcz Zygmunt Lewandowski

 

 

Opiekun

Opiekun - Dwutygodnik Diecezji Kaliskiej

Radio Rodzina

Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej

Facebook Like

Najnowsze

INTENCJE MSZALNE

I N T E N C J E M S Z A L N E Poniedziałek - 25.09.2023...


Więcej

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

24 NIEDZIELA ZWYKŁA 17 września 2023 r. 1. Dzisiejsza niedziela to 58 Dzień Środków Społecznego Przekazu, a także odbywa się diecezjalna...


Więcej

INTENCJE MSZALNE

I N T E N C J E M S Z A L N E Poniedziałek - 18.09.2023 ...


Więcej
012

Msze Święte

Niedziele i święta 

7.00, 9.00, 10.00, 11.15, 17.00

W tygodniu

7.00, 18.30

Kaplica Szpitalna

Sobota 16.00Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information