Wybierz język

Polish English German Italian

Logowanie

Logo
Designed by: ScobelDesign
ScobelDesign

OGŁOSZENIA PARAFIALNE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 15 czerwca 2019 20:00

NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

16 czerwca 2019 r

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy uroczystość Najświętszej Trójcy. Msze św. według niedzielnego porządku. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 16.30.

2. W nowym tygodniu dzieci i młodzież kończą rok szkolny. Msza św. na zakończenie dla Szkoły Podstawowej nr 1 będzie we wtorek o godz. 9.00, a dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w środę o godz. 8.15. Zapraszamy także rodziców.

3. W najbliższy czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 8.45 i 17.00. Główna procesja wyrusza w tym roku z naszego kościoła, po Mszy św. o godz. 8.45, czyli około godz. 9.30. W procesji biorą udział poczty sztandarowe, dzieci pierwszokomunijne w swoich białych strojach, dziewczynki sypią kwiatki. Procesje obsługują mieszkańcy Koźmina. Procesja będzie przechodzić ulicami: Farną na Stary Rynek, ul. Kościuszki , skręca na Borecką, następnie na Poznańską i Bernardyńską i tam na zakończenie procesji zostanie odprawiona Msza św. koncelebrowana. Przypominamy, że w Boże Ciało nie wystarczy brać udział w procesji, lecz trzeba uczestniczyć we Mszy św. W związku z procesją nasza parafia stawia dwa ołtarze na Starym Rynku. Zwracamy się z serdeczną prośbą do tych rodzin, które tradycyjnie przygotowywały ołtarze o wykonanie tych prac. Bardzo potrzebujemy chętnych do niesienia sztandarów i feretronów. Prosimy o przystrojenie naszych domów i to nie tylko na trasie procesji i na Starym Rynku, bo przecież wszyscy świętujemy. Dziewczynki, które będą sypać kwiatki mają swoją próbę w poniedziałek i wtorek o godz. 16.30. Prosimy rodziców o przyprowadzenie dziewczynek, bo ten piękny zwyczaj słabnie w naszej parafii. Dziewczynkami opiekuje się S. Dominika i dobrane prze siostrę osoby.

4. Od wigilii Bożego Ciała, czyli od najbliższej środy przez całą Oktawę procesje będziemy odprawiać po wieczornej Mszy św. którą rozpoczynamy o godz. 19.00. W niedzielę w oktawie ? procesja po Mszy św. o godz. 9.00. Będzie wyjątkowo zmiana godziny w sobotę 22 czerwca, mieszkańcy Czarnego Sadu przychodzą na godz. 17.00, na tej Mszy św. będzie Ks. Bp Senior Stanisław Napierała i udzieli sakramentu bierzmowania, po Mszy św. będzie procesja eucharystyczna, na którą zapraszamy nowo bierzmowanych, dziewczynki sypiące kwiatki i mieszkańców Czarnego Sadu, a także wszystkich chętnych. Pozostałe dni w oktawie Bożego Ciała obsługują wioski i już tradycyjnie zamawiają na ten dzień intencje mszalną za mieszkańców danej wioski. Porządek będzie następujący: w środę w wigilię Bożego Ciała - Orla, w piątek - Lipowiec, w sobotę - Czarny Sad (godz. 17.00), w niedzielę ? Staniew (godz. 9.00), w poniedziałek - Cegielnia, Mogiłka i Klatka, we wtorek - Tatary, w środę - Dębiogóra i Psie Pole, w czwartek - miasto Koźmin. Bardzo serdecznie zapraszamy do włączenia się zarówno mieszkańców wiosek jak i miasta w przeżywanie tych pięknych dni wdzięczności za obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

5. W uroczystość Serca Pana Jezusa, jak co roku pójdzie Wielka Procesja ku czci Serca Jezusowego z Fary na Nowy Rynek, w której uczestniczą obie parafie. Procesja wyruszy z Fary o godz. 18.00. Prosimy mieszkańców Nowego Rynku i przyległych ulic o przygotowanie uroczystości.

6. W czasie oktawy Bożego Ciała w najbliższą sobotę Zespół Charytatywny naszej parafii organizuje Parafialny Dzień Chorych. Program jest następujący: o godz. 10.30 okazja do spowiedzi, o 11.00 Msza św. i sakrament chorych. Po uroczystości w kościele wspólne spotkanie przy kawie w salce parafialnej w Domu Katolickim. Wszystkich chorych i w podeszłym wieku zapraszamy. Zwracamy się też do kierowców o pomoc w dowiezieniu tych, którzy nie mają możliwości przyjazdu.

7. Trwają przygotowania do sakramentu bierzmowania - próba dla kandydatów codziennie od poniedziałku do środy o godz. 17.00 (na środę prosimy także świadków), spowiedź dla kandydatów w piątek o godz. 18.00.

8. Próba dla zespołu muzycznego w poniedziałek o godz. 19.30, przygotowanie dla ministrantów i lektorów w środę o godz. 16.00.

9. Comiesięczna modlitwa w intencji rodzin i małżeństw w środę o godz. 18.30, a następnie Msza św. w tej intencji.

10. Biuro parafialne będzie czynne w środę od godz. 10.00 do 11.30. Po południu biuro będzie nieczynne. Pilne sprawy można załatwiać także w po wieczornych Mszach św. na probostwie.

11. Mamy do rozprowadzenia nowy numer Opiekuna. Przed uroczystością Bożego Ciała warto przeczytać artykuł ?

O Zbawcza Hostio godna czci, są też inne ciekawe artykuły.

Koźmin Wlkp., dnia 15 czerwca 2019 r.

Ks. Proboszcz Zygmunt Lewandowski

 

Opiekun

Opiekun - Dwutygodnik Diecezji Kaliskiej

Radio Rodzina

Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej

Facebook Like

Najnowsze

INTENCJE MSZALNE

I N T E N C J E M S Z A L N E Poniedziałek - 25.09.2023...


Więcej

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

24 NIEDZIELA ZWYKŁA 17 września 2023 r. 1. Dzisiejsza niedziela to 58 Dzień Środków Społecznego Przekazu, a także odbywa się diecezjalna...


Więcej

INTENCJE MSZALNE

I N T E N C J E M S Z A L N E Poniedziałek - 18.09.2023 ...


Więcej
012

Msze Święte

Niedziele i święta 

7.00, 9.00, 10.00, 11.15, 17.00

W tygodniu

7.00, 18.30

Kaplica Szpitalna

Sobota 16.00Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information