Wybierz język

Polish English German Italian

Logowanie

Logo
Designed by: ScobelDesign
ScobelDesign

OGŁOSZENIA PARAFIALNE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 29 listopada 2020 07:39

I NIEDZIELA ADWENTU

29 listopada 2020 r.

1. Dzisiejszą niedzielą, pierwszą Adwentu, rozpoczynamy nowy rok liturgiczny 2020/2021 Będziemy przeżywać ten rok pod hasłem Zgromadzeni na świętej wieczerzy jego mottem są słowa: „Ojciec mój da wam prawdziwy chleb z nieba” (J. 6,32). Rok ten będzie drugim etapem trzyletniego programu duszpasterskiego pod hasłem:Eucharystia daje życie”. Jego zasadniczym celem jest pogłębienie wśród wiernych znaczenia tajemnicy Eucharystii jako centrum życia chrześcijańskiego i częstego uczestnictwa w niej.

2. W związku z tym, w Adwencie zapraszamy na cykl katechez o Eucharystii, od poniedziałku do piątku o godz. 19.00 transmitowanych z naszego kościoła tylko przez internet.

3. Jak co roku od poniedziałku do piątku odprawiamy Roraty o godz. 16.30. Natomiast ranne Msze św. są bez zmian. W I sobotę o godz. 7.30 różaniec fatimski, następnie Msza św. i po wystawienie Najświętszego Sakramentu i medytacja. Wieczorem w nowym tygodniu będą Msza św. o godz. 18.00 tylko: zbiorowa za zmarłych w środę, w I piątek i w sobotę (już z niedzieli).

4. W pierwszy piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu po roratach do wieczornej Mszy św. Prosimy o prowadzenie adoracji Różę św. Jana Pawła II. Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 16.00 i podczas adoracji, w sobotę od 17.30, w pozostałe dni przed ranną i wieczorną Mszą św.

5. Administrator Apostolski dla Diecezji Kaliskiej – Ks. abp Grzegorz Ryś przedłużył dyspensę od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy św. do dnia 27 grudnia 2020 r. Przypomniał też o obowiązujących obostrzeniach i wezwał do ich przestrzegania.

6. Biuro parafialne będzie czynne w środę tylko od godz. 8.30 do 10.00. Od poniedziałku będziemy przyjmować intencje mszalne na I kwartał nowego roku. W poniedziałek, w biurze parafialnym, od godz. 8.30 do 10.00 i po roratach.

7. Panom, który wykonali prace porządkowe w ogrodzie przy probostwie; za bezinteresownie poświęcony czas i trud pracy, jesteśmy bardzo wdzięczni – Bóg zapłać.

8. Są do nabycia wigilijne świece CaritasuDzieło Pomocy Dzieciom, a także tzw. Tytki Charytatywne, które wypełniamy produktami niepsującymi się i składamy do koszów, które są wystawione w kościele.

9. Dzisiaj zostaną poświęcone opłatki, można je nabywać w zakrystii. Są jeszcze kalendarze na nowy rok, zostały nam także Opiekuny.

10. Zmarł śp. Ks. kan. Alfred Wittke, proboszcz naszej parafii w latach 1988 - 1991. Uroczystość pogrzebowa będzie w czwartek – 3.XII. o godz.11.00 w parafii w Wilkowicach koło Leszna. Zmarł także śp. Edward Namyślak, zam. ul. Glinki 7. Msza św. pogrzebowa w poniedziałek, w kościele farnym o godz. 11.00, następnie przejazd na cmentarz św. Trójcy i odprowadzenie na miejsce spoczynku.

Koźmin Wlkp. 28.11.2020 r.

KS. Proboszcz Zygmunt Lewandowski

 

 

Opiekun

Opiekun - Dwutygodnik Diecezji Kaliskiej

Radio Rodzina

Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej

Facebook Like

Najnowsze

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

  II NIEDZIELA ZWYKŁA 17 stycznia 2021 r. 1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako XXIV Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce. Msze św....


Więcej

INTENCJE MSZALNE

  I N T E N C J E M S Z A L N E Poniedziałek - 18.01.2021 7.00...


Więcej

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 10 stycznia 2021 r. 1. W niedzielę Chrztu Pańskiego w liturgii kończy się okres Bożego Narodzenia. Od poniedziałku rozpoczynamy...


Więcej
012

Msze Święte

Niedziele i święta 

7.00, 9.00, 10.00, 11.15, 17.00

W tygodniu

7.00, 18.30

Kaplica Szpitalna

Sobota 16.00Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information